דף הבית > שמות > רות אברמוב

רות אברמוב

רבא אברמוב שם בן/בת הזוג

ממייסדי הכפר. אברמוב רבא ורות הגיעו בהיותו בן 48 והיא בת 44.  הגיעו עם 4 בוגרים בנם נפטר ממלריה בן 22 ונכד קטן נפטר בשנת 48'  מעקיצת דבורים.

 

הסיפור לקוח מתוך האתר "בטחון שוטף- ותיקים מספרים על כפר ברוך"

 

"כאשר הערבים ראו חקלאי בשדהו וניסו לתקוף אותו. בדרך כלל הייתה זו קבוצה של גברים על סוסים שהתקרבו בדהרה אל עבר החקלאי הבודד. כך קרה גם למשפחת דדשוב שהיו בשדה, אב ושתי בנותיו, גם הפרדות היו איתם, כשלפתע הם הבחינו בקבוצת רוכבים שדהרה לעברם מכיוון משמר העמק. הפרדות חשו בסכנה ופתחו בריצה מהירה לעבר הבית עם המשפחה שישבה בעגלה. משנוכחו הרוכבים שהם שבו לכפר, הם הסתובבו ושבו על עקבותיהם.
 
מקרה דומה קרה לרות אברמוב, שהכירה את הנושא הזה עוד מהקווקז, שם היו גם מתנכלים לחקלאים ובעיקר לכורמים.  גם היא הייתה בקצה המושב, כאשר ראתה קבוצת רוכבים מתקרבת. הגברים של כפר ברוך כבר קפצו על הסוסים, בדרך כלל חמושים במקלות, ואילו  רות אברמוב תפסה קילשון, כפי שנהגה לעשות בקווקז, ויחד עם הגברים רכבה על הסוסה לגרש את הפולשים. התפתח עימות, ויצא לקראתה המנהיג של הפולשים, הסתערה עליו עם הסוס ודקרה אותו בחזהו. בין רגע נסוגו התוקפים ולמדו את הלקח הנדרש,  עם אנשי כפר ברוך לא מתעסקים! ! !"
הדפס דף זה