דף הבית > שמות > זאב הדר אלטמן

זאב הדר אלטמן

06.01.1907 -י"ז בסיון תשכ"ט - 3.6.1969
יוסף שם האב
רייזל שם האם
אוקריאנה היכן נולד(ה)
1929 שנת עליה
06.01.1907 תאריך לידה לועזי
כ' בטבת תרס"ז תאריך לידה עברי
י"ז בסיון תשכ"ט - 3.6.1969 תאריך פטירה
לאה שם בן/בת הזוג
משק עיסוק עיקרי
השומר הצעיר מפלגה/תנועת נוער
1) רחל
2) יוסי
שמות הילדים

משום מה, שגור היה בפינו שם משפחתו מבית. אלטמן, כך קראנוהו. הוא התהלך בינינו בצעדיו החפוזים תמיד, חזק ורחב-גרם, רכון קמעה וארשת פניו מבעת טוב-לב וסבלנות לכל ולכולנו.

ילדותו עברה עליו ברוהטין, עיירה בפולין. אלטמן, היה בן למשפחה מסורתית שעיסוקה בחקלאות, עוד מנעוריו התחנך בקן "השומר הצעיר" אחרי תקופת-הכשרה קצרה, עלה עם חלוצי קיבוץ עליה ב' ב-1929.

מנס-ציונה, יצא אלטמן עם פלוגת העזרה הראשונה למזרע. ניסיונו הרב בעבודה חקלאית, הועיל לו רבות בשליחותו זאת. פתיחותו הידידותית סייעה לרקום יחסי חברות טובה בין קבוצת מזרע לבין הקיבוץ השומרי. כאשר הועלה רעיון האיחוד היה בין דורשי הגשמתו.

לאלטמן, יצאו מוניטין כבכיר בוקרי-מזרע  ולא בכדי, במשך 39 שנים, התמיד בעבודתו המסורה ברפת. הוא צבר ניסיון מקצועי עשיר ושקד, להעניקו לדורות של רפתנים. כרכז וכחבר בצוות-העובדים, רב חלקו בעיצובו וקידומו של הענף. בחריצותו בהתמדתו בעבודת-כפיים ובדבקותו באורח-חייו, שימש מופת הראוי כי נחיה לאורו.

אולם אלטמן לא פעל רק כאיש-משק, הוא גילה ערנות לכל המתרחש בחיי-הקיבוץ. לעיתים, נטל חלק פעיל בבירורים משקיים בליבון בעיות חברתיות ורעיונות ובפעילותן של ועדות.

יום-הולדתו השישים נחוג בקיבוץ, הייתה זאת הזדמנות נאותה להביע לו הוקרת החברה והערכתה לאורח-חייו הצנוע. חבריו לצוות, העלו אז על נס את אישיותו העשויה ללא רבב והאהודה על לב כל.

בשנה ה-62 לחייו, נפל קרבן למחלת-ריאות קטלנית אשר שמה קץ לחייו.

יהי זכרו ברוך.

הדפס דף זה