דף הבית > שמות > אהוד ארם

אהוד ארם

15.01.1938-י"ב בסיוון תשס"ח 15.06.2008
צבי שם האב
בלה שם האם
בית השיטה היכן נולד(ה)
15.01.1938 תאריך לידה לועזי
י"ג בשבט תרצ"ח תאריך לידה עברי
י"ב בסיוון תשס"ח 15.06.2008 תאריך פטירה
דינה שם בן/בת הזוג
מדריך, זיתיה, מזכיר עיסוק עיקרי
הנוער העובד, ארז, דרור מפלגה/תנועת נוער
1) אביב
2) איתן
3) אלון
שמות הילדים
אהוד נולד בבית-השיטה ב-15 בינואר 1938 להוריו בלה וצבי ארמן, מקבוצת הייקים שהגיעו למעין חרוד. גדל בבית-השיטה בקבוצת "להבה", מראשוני המחזורים של בני המשק.
באופיו היה "מדריך", תכונה בולטת שהיתה חלק מאישיותו - כנער בבית-הספר היה מדריך של קבוצת "תומר" , לאחר השירות הצבאי בגולני,  גוייס כמדריך לתנועת "הנוער העובד" בסניף בני-ברק. עקב פטירתה המוקדמת של אימו, בלה, ממחלה חזר הביתה לעזור ולתמוך באחיו הצעירים יובל ועמוס. בתקופה זו הדריך במשק את קבוצת "ארז".
לאחר מלחמת "ששת הימים" יצא עם משפחתו הצעירה, דינה ואביב, לשליחות בתנועת הנוער החלוצית "דרור" במונטבידאו בירת אורגווי, למשך שנתיים וחצי, שליחות שמטרתה עידוד עליית בני הנוער לארץ. חניכים רבים של אהוד מאותה תקופה עלו לארץ ובנו פה את חייהם.
מכל שנותיו כמדריך נשמרו קשרי ידידות וחברות עם חניכים לשעבר לאורך שנים ארוכות.
אהוד גוייס למזכירות "הנוער העובד" כאחראי להדרכה ולגרעינים. בהמשך גם היה מלווה חברתי בקיבוצים נוה-אור ומאוחר יותר אורטל.
במסגרת פרויקט שיקום אסירי כלא-שאטה בעבודה במפעלים בקיבוצי העמק, היה טבעי שאהוד יהיה המלווה בבית-השיטה. הוא המשיך ללוות אותם גם לאחר שחרורם בהשתלבות בחיים מחוץ לכלא. הבנים זוכרים בילוי קבוע בשבתות באגף השיקום של שאטה עם העוגות של דינה.
אהוד הקים משפחה יפה עם דינה וכאן נולדו שלושת בניהם אביב, איתן ואלון. זכה גם לחמישה נכדים נהדרים, הוא היה מעל הכול איש משפחה והיא הייתה מרכז חייו, הבנים, הנכדים, הבית והגינה המטופחת.
אהוד עבד בענפים שונים אבל זכור במיוחד כאיש הזיתיה. שנים רבות על הרמפה של הכנת התמיסות ולאחר חזרתו מניתוח ההשתלה הצטרף לצוות בקרת האיכות במעבדה. בכל שנות עבודתו בזיתיה, כמו בכל תפקידי ההדרכה, בלט ביצירת קשרים אישיים ובנכונות ללוות ולקדם במקום שאפשר.
במשך השנים מילא תפקידים חברתיים בקיבוץ, כמזכיר חברה, מרכז ועדת קליטה, מרכז ועדת השכלה ועוד.
בשנת 1982, חזר ממלחמת לבנון וחלה במחלת כבד. המחלה החמירה ולאחר 10 שנים נזקק להשתלת כבד. הוא נאלץ לנסוע לבית-חולים בפאריז ושהה שם שנה וחצי. במשך 16 שנים מאז ההשתלה היה מודל מוצלח למושתל כבד שזכה לאיכות חיים מלאה. בשנים אלה עבד, טייל בעולם, המשיך בפעילות חברתית, חיתן בנים ונהנה מנכדיו.
ביום הולדתו ה-70,  התגלתה מחלת הסרטן שהכריעה אותו.
נזכור את אהוד, טוב-לב, רגיש, קשוב ומושיט ידו לכל אדם.
הדפס דף זה